Trenerzy kompetencji cyfrowych poszukiwani

Projekt „Latarnicy2020.pl” to ogólnopolskie przedsięwzięcie mające na celu podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców siedmiu województw. Główną rolę odegrają w nim Latarnicy Polski Cyfrowej – specjalnie przeszkoleni trenerzy, którzy blisko 30 tysiącom dorosłych Polaków przybliżą nie tylko  podstawy obsługi komputera i możliwości wykorzystywania narzędzi cyfrowych na rzecz rozwoju zawodowego oraz osobistego, ale także wskażą jakie korzyści płyną ze znajomości e-usług publicznych. Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, realizujące działania, poszukuje osób, które zaangażują się w projekt i zostaną Latarnikami Polski Cyfrowej!

Zadaniem Latarnika Polski Cyfrowej jest przeszkolenie mieszkańców zamieszkujących jedno z siedmiu województw objętych działaniami: opolskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Kandydat nie musi zamieszkiwać  województwa w którym planuje dziać! Poszukiwane są osoby, które swoją pasją potrafią zarazić innych i przekonać tych, którzy nadal stronią od komputera, iż mądrze wykorzystywane nowoczesne technologie mogą pomóc w pracy, rozwoju oraz zwykłym, codziennym życiu. Kandydaci na Latarnika powinni posiadać więc nie tylko doświadczenie w pracy warsztatowej czy szkoleniowej, ale także wiedzę i umiejętności korzystania z komputera i sieci na poziomie wyższym niż podstawowy.

Włączenie się do projektu „Latarnicy2020.pl” to nie tylko szansa na to, aby zyskać cenne doświadczenie zawodowe czy zdobycie dodatkowego źródła dochodu, ale także – a może przede wszystkim – możliwość włączenia się w wielki, ogólnopolski ruch, który aktywnie zmienia lokalne społeczności. Latarnicy Polski Cyfrowej niejednokrotnie pokazali, że nie osoby, której nie udałoby się przekonać do korzystania z komputera oraz sieci – nie ważne czy ma lat 40, 50 czy 80!

Osoby, które zdecydują się działać w projekcie –  zanim podejmie działania edukacyjne –  zostanie dodatkowo przeszkolony i podpisze z SMWI umowę  zlecenia, która określi m.in. ich zadania oraz wynagrodzenie.

Szczegół owe warunki rekrutacji zawarte są  w regulaminie rekrutacji: https://tiny.pl/tcbxl oraz w pakiecie informacyjnym: https://tiny.pl/tdv14.

Zgłoszenia można dokonać  wyłącznie poprzez formularz: https://forms.gle/YiZrvDZGsnMrkDyr9.