Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik, organizowanego przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla klas IV-VIII szkoły podstawowej. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Konkurs realizowany jest w całości online. Udział w konkursie jest bezpłatny.

W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

W III edycji konkursu InstaLogik udział wzięło ponad 6400 uczniów, w tym w województwie opolskim wystartowało 90 uczniów z 19 szkół. Dla wielu z nich było to jedno z pierwszych doświadczeń z programowaniem, zadaniami typu olimpijskiego i pojęciem poprawności programu.

1.etap konkursu trwa od 1 do 28 października 2022. Uczniowie, którzy osiągną dobry wynik, zostaną zaproszeni do 2. i 3. etapu. Po każdym etapie będzie prowadzony ranking – osobny dla każdej grupy wiekowej.

Zapraszamy do rejestracji i zgłaszania swoich uczniów. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz rejestracyjny znajdziecie Państwo na stronie instalogik.pl. Rejestracja trwa do 28 października 2022.

Pozdrawiam,

Tomasz Stachowicz
Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod
https://instakod.pl
https://instalogik.pl